Jautājumi un atbildes

Jautājumi un atbildes

Jums ir jautājumi par kaķi vai suni? Jums ir jautājumi par mīluļa ēdināšanu? Šeit jūs atradīsiet Dechra veterinārārstu rekomendācijas.

Vai ir atšķirība ar ko ēdināt— ar lētu barību vai SPECIFIC™?
Ja velkam paralēles un meklējam analoģijas ar citām lietām, tad: jūs saņemat to, par ko samaksājāt. Jā, patiešām, SPECIFIC™ barība nav pats lētākais produkts mājdzīvnieku barības tirgū, bet tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, mēs pastāvīgi izstrādājam jaunus barības veidus un jaunas receptes, kas prasa laiku un naudas ieguldījumus. Turklāt, mēs neaprobežojamies ar pamata prasību un normu ievērošanu attiecībā uz mājdzīvnieku barības ražošanu. Mēs izmantojam stingri apstiprinātas receptes un veicam pastāvīgu kvalitātes kontroli, lai uzturētu mūsu barībām stabilu un augstu kvalitāti.
 


Vai tā ir taisnība, ka suņiem jāēd daudz gaļas, jo tie cēlušies no vilkiem?
Nē. Suņa gremošanas trakts spēj pārstrādāt un izmantot gan dzīvnieku izcelsmes, gan augu valsts barību. Suņi, tāpat kā cilvēki, ir visēdāji. (Kaķu barībai obligāti jāsatur gaļa!) Ja suņu barība ir profesionāli sastādīta un labi sabalansēta, iespējams iztikt arī bez gaļas. Taču gaļa vienmēr tiks uzskatīta par izvēles produktu, jo ir labs koncentrēts olbaltumvielu, minerālvielu un vitamīnu avots. Gaļa nodrošina arī ar enerģiju un uzlabo dzīvnieku barības garšas īpašības. Tātad – loģiski, ka suņu barības izgatavošanā tiek izmantota arī gaļa.
 


Manam kaķim bieži veidojas bezoāri. Kā es viņam varu palīdzēt?
Tas ir normāli, ka kaķis, kopjot savu kažoku, norij arī zināmu apmatojuma daudzumu. Pats par sevi saprotams, ka garspalvainie kaķi norij vairāk apmatojuma nekā īsspalvainie. Matiņi, kas nevirzās tālāk pa gremošanas traktu var veidot kuņģī "matu kumšķus" – bezoārus. Lielākā daļa kaķu bezoārus izvemj, taču ir gadījumi, kad tie var radīt gremošanas traucējumus. Regulāra kaķa ķemmēšana palīdzēs savākt izkritušo apmatojumu vēl pirms tas nonāks gremošanas traktā. SPECIFIC™ barība pieaugušiem kaķiem un kaķiem senioriem satur šķiedrvielas, kas veicina norītā apmatojuma izvadīšanu dabīgā ceļā un novērš bezoāru veidošanos.
Citi jautājumi jautājumi un atbildes par kaķiem.