Kopīgie jautājumi

Kopējie jautājumi

Jautājumi un atbildes par suņu un kaķu ēdināšanu

 

Ar ko ēdināt suni? Ar lētu barību vai ar profesionālo SPECIFIC™ barību?
Šeit der atgādināt teicienu: jūs saņemsiet tieši to, par ko maksājāt! Jā, SPECIFIC™ - nav pati lētākā barība suņiem un kaķiem, taču visam ir savi iemesli. 
Pirmkārt, mēs pastāvīgi rūpējamies par dzīvnieku barības kvalitātes uzlabošanu, jaunu recepšu izveidi. Tam nepieciešams laiks un līdzekļi. Otrkārt, mēs neaprobežojamies ar minimālajām prasībām dzīvnieku barības ražošanā. Lai nodrošinātu pastāvīgi nemainīgu kvalitāti, mēs stingri ievērojam apstiprinātās receptes un pārbaudām izejvielu un gatavo produktu kvalitāti. Izvēloties izejvielas, mēs vadāmies no to kvalitātes un atbilstības mūsu iecerei, ne cenas. Vairāki barības veidi SPECIFIC™ līnijā ir unikāli, jo spēj uzlabot un atjaunot dzīvnieku veselību. 
Lai nesadārdzinātu SPECIFIC™ barību, mēs netērējam naudu reklāmai un barību izplatām caur veterinārajām klīnikām. Tas nozīmē, ka mūsu pircēji saņem vairāk, kā tikai barību savam mīlulim – tie ir speciālistu ieteikumi tieši konkrētā suņa vai kaķa vajadzībām, saskaņā ar viņu individualitāti un veselības stāvokli.
Un nobeigumā vēl viena patīkama ziņa: barība ir kompakta, barojoša un ekonomiska lietošanā, tādēļ viens SPECIFIC™ iepakojums pietiekams ilgākam laikam. Mūsu barību dzīvnieki apēd mazāk nekā parasto suņu/kaķu barību, un vienlaikus pilnībā apgādā organismu ar visu nepieciešamo, kā arī jūtas sātīgi paēduši.

Uz augšu →

 

Cik daudz gaļas satur SPECIFIC™ barība?
SPECIFIC™ barība satur gaļu (dzīvnieku izcelsmes proteīns). Gaļas daudzums atšķiras atkarībā no barības veida. Kā proteīna avotu izmantojam jēra gaļu, cūkgaļu, vistas gaļu, liellopu gaļu, olas, pienu, lasi un citas zivis. Kaķu barībai obligāti jāsatur dzīvnieku izcelsmes proteīns, jo kaķis ir gaļēdājs. Gaļa satur kaķa veselībai svarīgas barības vielas, kuras nav iespējams citādi aizstāt. 
Suņa gremošanas trakts spēj pārstrādāt un izmantot gan dzīvnieku izcelsmes, gan augu valsts barību. Taču, gaļa vienmēr tiks uzskatīta par izvēles produktu, jo garšo suņiem un ātri nodrošina sāta sajūtu, ir labs un koncentrēts olbaltumvielu, enerģijas, minerālvielu un vitamīnu avots.

SPECIFIC™ barības ražošanai izvēlamies tikai kvalitatīvus un labi izmantojamus produktus. SPECIFIC™ suņu un kaķu barība satur augstas kvalitātes dzīvnieku izcelsmes proteīnus.

Uz augšu →

 

Ko nozīmē «augstas kvalitātes proteīns»?
Olbaltumvielas (proteīni) ir galvenais dzīvā organisma „celtniecības” materiāls. No olbaltumvielām ir „būvēti” dzīvnieku un cilvēku muskuļi, iekšējie orgāni, āda un apmatojums. Kvieši, soja, pupas, kartupeļi arī satur olbaltumvielas. Ar apzīmējumu: kvalitatīvs proteīns mēs saprotam tādu olbaltumu, ko var labi pārstrādāt un izmantot cilvēks vai dzīvnieks savas dzīvības nodrošināšanai. Kuņģī olbaltumvielas vispirms tiek sašķeltas līdz aminoskābēm. Galvenā barības vielu uzsūkšanās vieta ir tievās zarnas. Olbaltumvielu kvalitāte ir ļoti dažāda. Piemēram, gaļa, kartupeļi un aknas satur augstas kvalitātes proteīnus, salīdzinājumā ar proteīnu, kas atrodas ādā, vai vistu kājās un putnu spalvās.

Uz augšu →

 

Vai dzīvniekam drīkst dot arī mājas ēdienu, ja pamatā viņš tiek ēdināts ar sauso barību? 
Vienkāršākais, ērtākais, drošākais un ekonomiskākais variants ir dzīvnieku ēdināt ar kvalitatīvu sauso barību, kura ir piemērota jūsu mīluļa vajadzībām un veselības stāvoklim. Tad vienmēr zināsiet, ko un cik daudz apēdis jūsu suns vai kaķis, un varēsiet būt droši, ka dzīvnieks saņem tieši tik, cik nepieciešams labas veselības un formas uzturēšanai. Mājās gatavotais ēdiens sunim var izrādīties par sāļu un par treknu. Palutināt suni var, piedāvājot barības konservus vai veselīgos kārumus.

Uz augšu →

 

Kā pareizi uzglabāt suņu un kaķu barību?
Sauso barību uzglabājiet sausā, vēsā vietā, tīrā traukā ar vāku.
Barības konservi arī jāuzglabā sausā, vēsā vietā. Pēc atvēršanas uzglabājiet ledusskapī ne ilgāk kā 2 dienas, T līdz +5° C. Ieteikums: atvērtu kārbiņu ievietojiet pārtikas plēves maisiņā un tad uzglabājiet ledusskapī kā norādīts iepriekš. 

Uz augšu →

 

Cik ilgu laiku drīkst uzglabāt atvērtu konservu kārbiņu?
Pēc kārbiņas atvēršanas, uzglabājiet ledusskapī ne ilgāk kā 2 dienas, T līdz +5° C. Ieteikums: atvērtu kārbiņu ievietojiet pārtikas plēves maisiņā un tad uzglabājiet ledusskapī kā norādīts iepriekš.

Uz augšu →

 

Vai tukšās barības kārbiņas drīkstu izmest parastā atkritumu konteinerā?
No izlietotajiem SPECIFIC™ barības iepakojumiem atbrīvojas vispārpieņemtajā kartībā, saskaņā ar vietējiem noteikumiem un prasībām.
 
Uz augšu →

 

Kādu ļaunumu dzīvnieka veselībai nodara aptaukošanās?
Aptaukošanās ir ļoti kaitīga vispārējai veselībai un dzīvnieka pašsajūtai. Aptaukošanas dēļ dzīvnieks kļūst neaktīvs, kustību brīvība ir ierobežota, locītavām pieaug slodze, bet seniori dzīvnieki izjūt papildus apgrūtinājumu vecuma artrīta dēļ.  
Jaunākie pētījumi ir pierādījuši, ka tauku uzkrāšanās organismā lieku rezervju veidā var izraisīt daudzas nepatīkamas veselības problēmas. Tauki, kuri atrodas vēdera un krūšu dobumā, aizņemot vietu, nospiež orgānus, kavējot to funkcijas. Aptaukošanās dēļ cieš muskuļi, plaušas, sirds, asinsvadi, gremošanas orgāni. Taukaudi satur un izdala organismā ķīmiskas vielas, kas veicina artrīta un diabēta attīstību.
 
Uz augšu →

 

Kāpēc sausās barības krāsa mēdz atšķirties?
SPECIFIC™ barība tiek ražota pēc stingras receptūras, izmantojot augstas kvalitātes dabīgās izejvielas. Mūsu barība atbilst visām prasībām, kādas attiecas uz kvalitatīvas suņu un kaķu barības ražošanu. Atkarībā no sezonas un izejvielu (piem., graudaugu) augšanas apstākļiem, barības gabaliņu krāsa var atšķirties. Tā kā SPECIFIC™ barībai netiek pievienotas nekādas sintētiskas krāsvielas vai garšas uzlabotāji, sausās barības granulu krāsa var nedaudz variēt.  

Uz augšu →

 

Vai SPECIFIC™ barībai ir kādi īpaši sertifikāti?
SPECIFIC™ barība atbilst visām prasībām, kādas attiecas uz kvalitatīvas suņu un kaķu barības ražošanu. Mūsu bioloģiskās barības līnijai ir organizācijas "Austria Bio" piešķirts garantijas sertifikāts, kas apliecina, ka šīs līnijas barības ražošanā izmantoti tikai bioloģiskas izcelsmes produkti.   
 
Uz augšu →

 

Kāpēc SPECIFIC™ barību var iegādāties tikai veterinārajās klīnikās? 
SPECIFIC™ barību var iegādāties tikai pie veterinārārstiem, jo mēs vēlamies, lai pircēji saņemtu vislabākās konsultācijas un palīdzību barības izvēlē. Jūs mīluļa veterinārārsts un viņa palīgs ir labākie padomdevēji, jo pazīst jūsu dzīvnieku, un tādēļ visprecīzāk ieteiks kādu barību izvēlēties, lai uzlabotu vai saglabātu veselību. SPECIFIC™ barības sortimentā ir pieejama daudzveidīga barība suņiem un kaķiem. Šeit atradīsiet katram dzīvniekam, viņa fiziskajām aktivitātēm un/vai veselības problēmām un vecumam atbilstošu barību.
  
Uz augšu →