Kaķu ēdināšanas ieteikumi

Kaķu ēdināšanas ieteikumi

8 svarīgi padomi:

  1. SPECIFIC™ kaķu barība ir pilnvērtīga, sabalansēta barība, kura apgādā kaķa organismu ar visām nepieciešamajām barības vielām. Ievērojiet veterinārārsta ieteikumus. 
  2. Dienas devu sadaliet mazākās porcijās, tā lai dienas laikā būtu ne mazāk kā divas maltītes (ja vien veterinārārsts nav ieteicis citādi).
  3. Pārliecinieties, ka kaķim vienmēr brīvi pieejams svaigs dzeramais ūdens.
  4. Laiks, kad kaķa ēdienkarte sastāvēja tikai no zivīm, piena un mājās gatavota ēdiena, ir pagājis. Mājās gatavotais ēdiens parasti ir pārāk trekns un ir par sāļu dzīvniekiem un, neskatoties uz jūsu vislabākajiem nodomiem, var izraisīt aptaukošanos vai citas veselības problēmas.
  5. Kaķis nav maza izmēra suns! Kaķi, kuri pārtiek no barības, kas domāta suņiem, neuzņem pietiekamu daudzumu olbaltumvielu, kā rezultātā cieš no proteīnu un citu barības vielu deficīta.
  6. Sekojiet sava kaķa veselībai un pašsajūtai. Konsultējieties ar veterinārārstu, ja uzskatāt, ka barība, kuru ēd jūsu kaķis šobrīd, ir jāmaina. 
  7. Regulāri nosveriet kaķi, lai vajadzības gadījumā koriģētu barības daudzumu atbilstoši dzīvnieka svaram.
  8. Noteikti sazinieties ar veterinārārstu, ja novērojat straujas dzīvnieka svara izmaiņas, vemšanu, caureju, vai aizcietējumu, kā arī tad, ja kaķis atsakās no barības ilgāk par 48 stundām. 

Sauso barību vai konservus?

Lielākā daļa SPECIFIC™ barības ir pieejama sausā veidā un konservos. Sausā barība parasti ir ekonomiskāka un nodrošina iespēju kaķim grauzt barības graudiņus, kas ir dabisks barības uzņemšanas veids šiem dzīvniekiem. Konservi (pastēte) ir garšīga sausās barības alternatīva.  Pastēti drīkst dot kaķim katru dienu, vai izmantot kā sausās barības papildinājumu. Pastētes konsistence un mitruma saturs (70-80%) palīdz uzturēt teicamu urīnceļu veselību. Konservu iepakojums ir ērti atverams. Iesāktu kārbiņu dažas dienas drīkst uzglabāt ledusskapī.  Pirms pasniegšanas kaķim, atdzesēto pastēti uzsilda.

 

Iepazīstiniet savu mīluli ar SPECIFIC™ garšīgo barību!

SPECIFIC™ barība ir ļoti garšīga un lielākai daļai kaķu iegaršojas no pirmās dienas. Taču jāatzīst, ka kaķis bieži vien ir savu ieradumu upuris, tāpēc ne vienmēr akceptē izmaiņas, jo īpaši slimību laikā, kad ir slikta apetīte. Daži ieteikumi, kā pieradināt kaķi pie jaunas barības:

  • 7-10 dienas pievienojiet (iemaisiet) jauno barību barībā, kuru līdz šim ēda jūsu kaķis. Pakāpeniski palieliniet jaunās barības daudzumu, samazinot iepriekšējo.
  • Konservus (pastēti) ieteicams nedaudz uzsildīt (līdz ķermeņa T°).

 

 

 

 

Barības kvalitātei ir nozīme

Teiciens "tu esi tas, ko tu ēd" pilnībā attiecas arī uz kaķiem. Zinātnieki ir pierādījuši, ka kaķu veselībai un labsajūtai ir tieša saistība ar ēdināšanu. Ēdināšanai ir noteicošā loma kaķa dzīves kvalitātes nodrošināšanā.   
SPECIFIC™ barība ir drošs un vērtīgs palīgs jūsu kaķa veselības uzturēšanā. 

Kaķi ir izvēlīgi

Droši vien jums zināms, ka kaķi mēdz būt ļoti kaprīzi barības izvēles ziņā. SPECIFIC™ ražotājs to zina, tādēļ izgatavojot kaķu barību ievērotas daudzas nianses, kas nodrošina šai barībai kaķiem patīkamu garšu un satur viegli sagremojamas sastāvdaļas. SPECIFIC™ palīdz uzturēt vai uzlabot jūsu kaķa veselību.