Rūpes par suni, kas cieš no alerģijas

Rūpes par suni, kas cieš no alerģijas

  1. Regulāri apskatiet sunim apamatojumu un ādu. Ja pamanāt izmaiņas (apmatojuma izkrišana, ādas apsārtums, izsitumi, pūslīši, blaugznošanās), konsultējieties ar veterinārārstu.
  2. Novērsiet kontaktu ar ziedputekšņiem un ziedošiem augiem, biežāk noslaukiet putekļus, tīriet mīkstās mēbeles un noņemiet paklājus.
  3. Ja jūsu sunim konstatēta barības alerģija, dzīvnieku ēdiniet tikai ar barību, ko ieteicis veterinārārsts. Alerģiju var izraisīt arī saldumi un cilvēku pārtika (viss ko piedāvājat dzīvniekam no sava galda). Alerģiju var izsaukt arī neliels produkta daudzums, ja tas satur alergēnus. Brīdiniet ģimenes locekļus un visus cilvēkus, kuri ierodas pie jums, par īpašajām prasībām attiecībā uz jūsu mīluļa ēdināšanu. Dzīvnieku var iepriecināt ar veselīgiem kārumiem Hypoallergenic Treats.
  4. Barība, kurā ir augsts taukskābju saturs, uzlabo pretniezes līdzekļu iedarbību (glikokortikosteroīdi, kortizols). Lai nodrošinātu vislabāko rezultātu, barību ar augstu taukskābju saturu sunim jālieto ne mazāk kā 8-10 nedēļas.
  5. Uzglabājiet sunim paredzēto barību tīrā, sausā, hermētiski noslēgtā traukā.
  6. Regulāra sukāšana, kā arī mitrinoša šampūna un balzama lietošana var mazināt nepatīkamos simptomus – niezi un blaugznošanos.
  7. Precīzi ievērojiet visus veterinārārsta ieteikumus ārstēšanā un dzīvnieka aprūpē (arī tad, ja simptomi jau izzuduši).